Улюблене 0
Укр

Монолітно-каркасна

Версія для друку

Зміст:

Монолітно-каркасна технологія зведення будинків — є найпопулярнішою та поширеною у нашій країні протягом останнього десятиліття. Швидка розбудова міст завдячує саме цій технології будівництва. Монолітно-каркасними є будинки як економ-, так і преміум-сегменту. Такі будинки можна будувати у сейсмічноактивних областях завдяки міцності конструкції. 
У монолітно-каркасній технології будівництва монолітним є лише каркас та міжповерхові перекриття, а зовнішні та внутрішні стіни виконані із будь-яких матеріалів. Така технологія будівництва не обмежує поверховість об'єктів (до 25 поверхів) та дозволяє втілити в життя різноманітні архітектурні проекти.  
Процес будівництва монолітно-каркасного будинку починається із формування арматурного каркасу, встановлення опалубки до для нього та для перекриттів, заливання бетону у форми та демонтаж опалубки після застигання бетонної суміші. Бетонна суміш у поєднанні з металевою арматурою утворює вертикальні колони, що є основою будинку та перекриття, що утворюють стелю та підлогу майбутніх приміщень. Сталеву арматуру різного діаметру ретельно підбирають ще на етапі проектування залежно від висотності споруди та ваги будматеріалів. Арматурні частини зварюються між собою горизонтально та вертикально задля міцності конструкції. Далі бетонна суміш заливається і застигає у спеціальних формах. Такі форми називаються опалубкою та виготовлені із масивного міцного щита. Вони бувають з'ємними, нез'ємними або уже готовими (тунельними). Залежно від обсягів будівництва бетонний розчин виготовляють на місці будівництва бетономішалкою (приватні будинки, котеджі) або замовляють на заводі. З заводу бетон доставляється у готовому вигляді на автомобільному міксері. Автоміксер викачує суміш у опалубку за допомогою насосу, або заливка відбувається за допомогою будівельного крану. Після цього бетон втрамбовують вібромашинами, щоб виключити залишки повітря та надати готовій конструкції гладкості. Кінцевий етап: після застигання бетону, форми знімають та переміщають на наступну ділянку чи поверх. 
Для монолітних новобудов використовують полегшену бетонну суміш для зменшення навантаження на фундамент. Рівномірна усадка фундаменту запобігає утворенню тріщин. До того ж монолітні перекриття та каркас завдяки гладкості своєї поверхні спрощують подальшу обробку стін, стелі та підлоги. У монолітно-каркасному будинку несучим є лише каркас, тому в процесі будівництва, а також після завершення у приміщеннях є можливість часткового перепланування згідно потреб чи побажань мешканців.
Комфорт перебування у монолітно-каркасному будинку напряму залежить від матеріалу зовнішніх стін та внутрішніх перегородок. Вони можуть бути зроблені із керамічної цегли чи керамічного блоку. 
Переваги монолітно-каркасної технології:
- швидкі темпи зведення 
- міцність, довговічність, сейсмостійкість, конструкції
- можливість перепланування 
- можливість вибору матеріалу для внутрішніх та зовнішніх стін
- висотне будівництво (до 25 поверхів).
Недоліки:
- залізобетон не є екологічним матеріалом
- знижені показники збереження тепла та поглинання шумів.
Монолітно-каркасна технологія будівництва використовується для зведення громадських, житлових, промислових об'єктів нерухомості, а також приватних котеджів, садиб тощо.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: