Улюблене 0
Укр

Цегляна

Версія для друку

Зміст:

Цегла є екологічним та надійним будівельним матеріалом. 
Цегляна технологія будівництва передбачає зведення споруди із цегли, керамічної або силікатної. 
Керамічна цегла є найбільш дорогим будівельним матеріалом. Вона міцна, вологостійка, володіє відмінними тепло- та звукоізоляцією. Силікатна цегла є більш доступною по вартості, проте не стійка до вологи, перепаду температур, погано зберігає тепло та поглинає шуми. В останні роки популярністю у забудовників користуються керамічні цегляні блоки з порожнинами: вони більші за розміром та легші за цеглу, що суттєво прискорює будівництво. Проте блоки вимагають ретельнішої кладки: потрапляння будівельного розчину в порожнини знизить теплоізоляцію будинку.
У цегляних будинках всі конструкції та стіни цегляні, за винятком перекриттів із залізобетону. Цегляна кладка забезпечує будинку відмінну повітропроникність. 
За допомогою цегли архітектори та будівельники експериментують із формою та декором будинків. В процесі зведення будинку із цегли не потрібно спеціальної техніки, укладання цегли здійснює будівельна бригада. Фундамент цегляного будинку потребує усадки, а сама цегляна кладка вимагає точності від працівників. Оскільки цей процес є досить трудомістким, темпи будівництва цегляних споруд низькі. 
Цегла вважається найдовговічнішим будівельним матеріалом, тому згідно норм цегляні будинки простоять до 150 років.
Переваги:
- міцність
- довговічність
- екологічність
- повітропроникність
- вогнетривкість
- теплопровідність
- звукоізоляція
- гігроскопічність
- архітектурна різноманітність цегляних споруд.
Недоліки:
- велика вага матеріалу
- довгі терміни будівництва
- необхідність усадки 
- висока вартість.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: