Улюблене 0
Укр

Індивідуальне

Версія для друку

Зміст:

Опалення — це система штучного обігріву приміщення в опалювальний період. Опалення перешкоджає приміщенню втрачати тепло та підтримує температурний рівень згідно потреб мешканців. Будь-яка система опалення складається із джерела тепла (теплообмінника), теплопроводу (труб) та опалювальних приладів (конвектори, радіатори). Теплообмінник утворює тепло шляхом спалювання пального або отримує тепло із іншого джерела, далі по трубах переносить тепло до опалювальних приладів. Тепло може переноситись за допомогою рідкого (вода) або газоподібного (пара, повітря, газ) теплоносія. 
Залежно від теплоносія, системи опалення бувають:
- водні
- повітряні.

Обігрів можливий також за допомогою електрики. В даному випадку теплоносій не використовується. Приміщення обігрівається опалювальними приладами (інфрачервоними радіаторами, електричними конвекторами). Електричне опалення задіяне також в "теплих підлогах" та для обігріву стель.
Водна система опалення є найпоширенішою сьогодні завдяки доступності води не залежно від регіону. Даний тип опалення використовується у всіх типах приміщень. Теплоносієм виступає вода або антифриз. Рідина нагрівається котлом, який працює від дров, вугілля, газу, централізованої котельні або альтернативних джерел енергії. Циркуляція рідини відбувається завдяки різниці тисків. Вода переміщається в замкненому колі, проходить через труби, радіатори і повертається назад у охолодженому вигляді. Такий цикл повторюється знову і знову.
Залежно від типу з'єднання труб, водні системи опалення поділяють на:
- однотрубні
- двотрубні.

Однотрубна система опалення передбачає подачу теплоносія по одній трубі від котла наверх будівлі, а по іншій трубі його подальше надходження до послідовно підключених опалювальних приладів по колу. Відповідно на нижні поверхи вода потрапляє охолодженою.
Двотрубна система подачі тепла влаштована таким чином, що радіатори підключені до мережі паралельно. Такий тип з'єднання дозволяє підтримувати однаковий рівень температури по всьому стояку.
Повітряна система опалення використовуються у промислових приміщеннях, торгівельних центрах, зрідка у приватних будинках. Опалення повітрям полягає у цілеспрямованому примусовому обдуві теплим повітрям необхідних приміщень чи предметів. Джерелом тепла є гаряча вода, ТЕН або найчастіше калорифери. На відміну від водної системи опалення, повітряна не потребує значних витрат на монтаж та обслуговування. Повітряна система опалення не протікає, не замерзає, не схильна до корозії.
Повітряне опалення буває місцевим або централізованим. Місцеве повітряне опалення — це джерело енергії та вентилятор. Такі повітряні гармати використовують у виробничих приміщеннях, що не потребують регулярного обігріву. Централізоване повітряне опалення передбачає наявність джерела енергії, подачу тепла у одному напрямку та його подальше розподілення за допомогою повітропроводів або системи вентиляції.
За місцем розташування джерела енергії опалювальні системи поділяють на: 
- централізовані 
- автономні
- індивідуальні.

Індивідуальне опалення — система теплопостачання, розташована в межах квартири чи приватного будинку. Індивідуальне опалення складається із джерела тепла — котла, розведених по приміщеннях труб та радіаторів опалення. В індивідуальному опаленні теплоносієм є вода, котра нагрівається та циркулює по замкненому колу завдяки роботі індивідуального газового котла. Індивідуальне опалення відрізняється від централізованого та автономного опалення тим, що власник приміщення має можливість самостійно регулювати температуру обігріву залежно від власних побажань. До того ж, індивідуальне опалення передбачає індивідуальне постачання гарячої води. Оплата за обігрів житлового приміщення та гаряче водопостачання входить до загальної вартості холодної води та газу. 
До недоліків такого типу опалення відносять: 
- небезпека вибуху та отруєння чадними газами
- перепад температур у різних частинах будинку
- складові системи опалення потребують окремого місця в квартирі чи будинку
- ремонт та обслуговування індивідуальної опалювальної системи лягає на плечі власника
- необхідність опалення приміщень громадського користування, підвалів та під'їздів.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: