Улюблене 0
Укр

Мінеральна базальтова вата

Версія для друку

Зміст:

Базальтова (кам'яна) вата — матеріал для утеплення, що має волокнисту структуру та виготовляється із розплавлених гірських порід після виверження вулкану. Реалізується на будівельному ринку у вигляді еластичних рулонів або напівтвердих плит. Мінеральна базальтова вата залежно від типу сировини та технології виробництва може мати різну структуру: горизонтально або вертикально шарувату, гофровану чи просторову. Це й визначає сферу її застосування.
Як утеплювач мінеральна базальтова вата кріпиться досить легко. Існує два способи залежно від типу фасаду: "сухий" та "мокрий". На попередньо очищену поверхню за допомогою клею кріпиться матеріал, додатково фіксується пластиковими дюбелями. Після адгезії, мінеральна вата покривається ще одним шаром клею та монтується армуюча плівка для стійкості констукції, після чого наноситься шар штукатурки та фінішне оздоблення. Це "мокрий тип" установки утеплювача. "Сухий" спосіб кріплення мінеральної вати використовується у вентильованих навісних фасадах, де проміжок між каркасом та зовнішньою стіною заповнюється шаром утеплювача без будь-яких кріплень.
До переваг утеплення будинків мінеральною базальтовою ватою відносять:
- відмінна тепло- та шумоізоляція
- швидкість та простота монтажу
- легка вага, еластична структура, екологічність
- стійкість до перепаду температур, матеріал не дає усадку
- неприваблива для шкідників (гризуни, комахи тощо)
- низька вартість.
Недоліком мінеральної базальтової вати є те, що її монтаж потребує обов'язкової наявності армуючої плівки для уникнення тріщин, а для захисту дихальних шляхів працівника під час роботи з мінватою потрібен респіратор. До того ж даний тип мінеральної вати схильний до поглинання вологи, тому потребує чіткого дотримання технологій установки та додаткових гідроізоляційних матеріалів.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: