Улюблене 0
Укр

Пінополістирол (пінопласт)

Версія для друку

Зміст:

Пінополістирол (пінопласт) – універсальний недорогий, а тому популярний теплоізоляційний матеріал. Пінопласт має широку сферу застосування: утеплення фасаду, даху, підлоги, внутрішніх стін, лоджій, балконів. Сам матеріал являє собою спінений полістирол: його гранули перемішуються під тиском та високою температурою з подальшим їх видавлюванням матеріалу з екструдера. В результаті цього отримують плити білого кольору різної щільності розмірами 50 см на 100 см і товщиною від 2 до 10 см із дрібнозернистою структурою. Даний матеріал відноситься до категорії горючих, проте його здатність до горіння знижена за рахунок спеціальних включень — антипіренів. Хоча пінопласт є універсальним засобом утеплення, його все-таки слід захищати від прямого впливу УФ-променів та від атмосферних опадів за допомогою фінішної штукатурки.
При утепленні фасаду пінопласт кріпиться на попередньо зачищену та висушену поверхню за допомогою клею або пластикових дюбелів, далі наноситься шар штукатурки із армуючою сіткою, потім поверхня грунтується для кращої адгезії і завершальний етап — декоративне оздоблення. Усі шари повинні добре просохнути, роботи бажано проводити в суху та теплу погоду. Якщо пінопласт використовується для утеплення всередині приміщень, то процес монтажу той самий за винятком того, що для фіксації зазвичай використовується лише будівельний клей. До того ж внутрішні роботи здійснюються в будь-яку погоду. Пінопласт має маркування: "ПСБ", що означає "полістирольний пінопласт безпресовий", а наявність в ньому антипіренів позначається буквою "С", що означає "самозатухаючий". А цифри у маркуванні вказують на товщину листа.
Даний тип утеплюючого матеріалу підходить як для багатоповерхівок, так і для приватного сектору, особливо для "мокрих" фасадів. Пінопласт має мінімальну вагу, простий в роботі та доступний по вартості. 
До вагомих переваг пінопласту беззаперечно відносять його теплопровідність, шумоізоляцію. Матеріал стійкий до перепаду температур, впливу хімічних сполук, появи грибків та цвілі. 
Є у пінопласту й ряд недоліків.
- крихкість матеріалу (тому при установці зовні його додатково укріплюють армуючою сіткою та захищають від пошкоджень);
- низька повітропроникність (у приміщеннях можливе утворення конденсату);
- при виборі матеріалів для пінопласту (клеї, фарби) потрібно уважно вивчати їх маркування (для уникнення хімічних реакцій чи загоряння).

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: