Улюблене 0
Укр

Плоский експлуатований

Версія для друку

Зміст:

Сьогодні плоскі експлуатовані дахи набувають все більшої популярності завдяки різноманіттю будівельних матеріалів для їх монтажу та можливості використання їх площі, особливо в умовах великого міста, де кожен квадратний метр на рахунку. Раніше даний тип даху використовувався лише на промислових будівлях, але зараз плоскі дахи можна зустріти як у приватних будинках так і у багатоповерхівках.
Абсолютно плоского, рівного даху звичайно ж не існує, кут нахилу у плоских дахах становить від 1 до 4%, це мінімум, котрий необхідний для стоку атмосферних опадів.
Існує чотири види плоских дахів: експлуатовані, неексплуатовані, газонні (зелені) та об'єднані. Експлуатований плоский дах передбачає його використання у різноманітних цілях: кафе, тренажерний зал, парник, ботанічний сад, басейн, ігровий майданчик, для установки сонячних колекторів тощо. Неексплуатований дах фактично виконує лише функцію даху як такого: захищає від опадів, зовнішніх шумів, втрат тепла. "Зелений" плоский дах передбачає розташування на його площі трав'яного покриву як для естетичного вигляду, так і для додаткової тепло- та звукоізоляції будівлі. Об'єднаний плоский дах поєднує між собою верхній і нижній поверхи споруди, наприклад, коли вихід з верхнього поверху на терасу означає вихід на дах нижнього поверху, зустрічається у будинках з каскадним плануванням.
Технологія облаштування (порядковість шарів) плоского даху буває класичною та інверсійною. Зазвичай для плоских дахів основою виступає залізобетонна плита. У класичному типі монтажу плиту покривають стяжкою, грунтують, укладають пароізоляційний шар, утеплювач, гідроізоляційну мембрану, армуючу сітку та фінішний експлуатаційний шар (керамічна плитка). Інверсійний тип плоского даху відрізняється тим, що шар утеплювача та гідроізоляційного матеріалу міняють місцями для додаткого захисту вологовідштовхуючої мембрани від зовнішнього механічного чи теплового впливу.
Для очищення плоского даху від опадів необхідна наявність водостоків. Такі водостоки можуть розміщуватись по периметру даху або безпосередньо по його площині. Внутрішній водостік менш витратний та зручніший в процесі експлуатації, оскільки не потребує зовнішніх конструкційних труб та стоків, його легше чистити, а при низьких температурах труби не промерзають, а на будівлі немає бурульок взимку. Проте монтаж водостоків всередині даху більш трудомісткий та вимагає обережного поводження в процесі монтажу зі стиками гідроізоляційних шарів, що може спричинити протікання даху в майбутньому.
Плоский дах є економічно вигіднішим ніж скатний, так як передбачає меншу площу покриття та простішу конструкцію. До того ж плоский дах більш простий у експлуатації, бо дозволяє легко дістатись до усіх своїх комунікацій для очистки чи ремонтних робіт. І звичайно ж, плоский дах є візуально привабливим, а якщо він експлуатований — то ще й практичним.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: