Улюблене 0
Укр

Керамічна цегла

Версія для друку

Зміст:

Керамічна цегла будівельний матеріал, що виготовляється з глиняної маси шляхом випалювання, має форму прямокутного паралелепіпеда. Чим дрібніша структура глини, тим міцніший в результаті виходить матеріал. В залежності від співвідношення складників отримують різні види та кольори керамічної цегли. Цеглу застосовують у будівництві зовнішніх та внутрішніх стін будівель, для декорування та оздоблення споруд. 
Загалом за матеріалом, з якого виготовляють цеглу, вона поділяється на: керамічну, гіперпресовану та силікатну. За призначенням цегла поділяється на: рядову (будівельну), облицювальну, вогнетривку та клінкерну
За способом виготовлення - будівельна цегла пластичного формування та цегла напівсухого пресування. Пластичне формування передбачає формування глиняного блоку в екструдері, його просушення в камері, потім випалювання в печі при температурі 800-1000 градусів. А напівсухе пресування являє собою пресування глиняної маси та випікання в печі, без попереднього просушування. Відповідно керамічна цегла, виготовлена методом напівсухого пресування має більший коефіцієнт вологопоглинання, тому не придатна для зведення цокольних приміщень, фундаменту та споруд підвищеної вологості. 
За своєю структурою рядова будівельна цегла буває повнотіла та пустотіла. Повнотіла цегла володіє високим ступенем міцності та морозостійкості, проте її теплоізоляційні характеристики невисокі, тому стіни, зведені із такої цегли потребують додаткового утеплення. Повнотілу цеглу зазвичай використовують при будівництві нижніх частин будівель, цоколів, фундаментів. Пустотіла цегла може містити до 45 % пустот в своїй структурі, її вага значно менша ніж у повнотілої, тому працювати з нею набагато легше. Пустотіла цегла використовується для зведення внутрішніх стін, перегородок, зовнішніх стін при заповненні каркасу багатоповерхівок, оскільки даний вид цегли є менш міцним. За рахунок пустот керамічна цегла надає споруді покращену теплоізоляцію при умові, що при її укладанні буде використано більш густий розчин, що не заповнить комірки.
За міцністю на стик (маркою) цегла підрозділяється на марки М-300, М-250, М-200, М-175, М-150, М-125, М-100, М-75 і М-50 – чим вище марка, тим цегла міцніша. Марка визначає те, яке навантаження витримає ця цегла. 
За розмірами цегла буває (за ДСТУ):
Одинарна цегла
 керамічна цегла з розмірами 250 х 120 х 65 мм
Модульна цегла
керамічна цегла розмірами 288 х 138 х 88 мм з технологічними порожнинами i масою не більшою, ніж 4 кг
Потовщена цегла
керамiчна цегла з розмірами 250 х 120 х 88 мм
Керамічний камінь (блок керамічний) —
керамічний порожнистий виріб розміром 250 x 120 х 138 мм (економія на кількості розчину та на часі мурування)
Керамічний модульний камінь
керамічний камінь розміром 288 х 138 к 138 мм
Керамічний збільшений камінь
керамічний камінь розміром 290 х 190 к 288 мм
Плюси керамічної будівельної цегли:
- різноманітність, форм, кольорів та розмірів
- екологічність, довговічність
- високий ступінь тепло- та звукоізоляції
- простота укладання
- низька вартість.
Мінуси керамічної будівельної цегли:
- часто наявні дефекти (нерівності, сколи, пошкодження), пов'язані із недотриманням процесу виробництва або транспортування
- низький показник вологостійкості.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: