Улюблене 0
Укр

Мінеральна фасадна штукатурка

Версія для друку

Зміст:

Завершальним етапом будь-якого будівництва є утеплення та декорування фасаду будівлі. Мінеральна штукатурка — є одним зі способів утеплити фасад, захистити його від зовнішніх впливів навколишнього середовища, декорувати та ізолювати від шуму. 
Розрізняють 4 види декоративної штукатурки для фасадів: мінеральна, акрилова, силікатна і силіконова.
Фасадна мінеральна штукатурка — це цементно-піщаний розчин, котрий після обробки перетворюється у затверділий шар. Окрім вказаних характеристик, фасадна мінеральна штукатурка також вирівнює поверхню стін, приховує сколи та тріщини. Підходить для утеплення як мінеральною ватою, так і пінопластом оскільки є повітропроникною. Робота з мінеральною штукатуркою досить легка, з нею може впоратись навіть початківець. Готову суміш розчиняють водою, у пропорції, вказаній на пакуванні, ретельно перемішують, наносять на попередньо оброблену ґрунтовкою поверхню спеціальним шпателем та дають застигнути.
Розрізняють дві структури фасадної мінеральної штукатурки: “баранчик” (або “шуба”) та “короїд”. Структура “баранчик” після нанесення виглядає як вовна баранця, різного розміру опуклості, плавно перетікаючі одна в одну. Фасад зі структурою по типу “баранчик” завдяки опуклостям, самоочищається після опадів (з нього стікає волога), тому підходить для будь-якого регіону. Що ж стосується короїдної фасадної штукатурки, то вона нагадує прогризену комахами деревину із різного роду ходами. Вона є непридатною до використання на будівлях, що знаходяться поруч із дорогою або у забрудненій місцевості, так як брук затримується на її структурі значно довше та погано чиститься. Фасадна мінеральна штукарка буває білого або сірого кольорів, рідко забарвлена. Продається у паперових мішках.
До суттєвих переваг такого типу оздоблення фасадів належать довговічність, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, стійкість до грибків, невелика вартість. З недоліків варто зазначити: низьку еластичність та здатність вбирати вологу (для уникнення цього штукатурку зовні фарбують). Термін експлуатації мінеральної штукатурки становить 5-10 років.

Використання інформації можливе лише за умови розміщення посилання на джерело.
Зміст: